Członkowie Klubu Malawi to grupa akwarystów, których łączy wspólna pasja. Wszyscy w wolnych chwilach pielęgnują wspaniałe ryby, jakimi są pielęgnice pochodzące z wielkiego afrykańskiego jeziora Malawi czyli popularne pyszczaki. Klubowicze dzielą się pomiędzy sobą swoim doświadczeniem a poprzez wiele lat wymiany tych doświadczeń zbudowało to ogromny skarbiec wiedzy na jaki składają się Serwis, Forum, Galeria, Album, Baza ryb, Baza pokarmów czy Kanał na You Tube. Klub posiada także czat na którym można dzielić się swoimi doświadczeniami czy też po prostu komunikować z innymi kolegami. gadzetyStowarzyszenie jest też aktywne na Facebook-u. Wiedzą a także fotografiami Klubowicze dzielą się także z osobami, które nie są w Stowarzyszeniu. Praktycznie od zawsze na ogólnodostępnych częściach Forum, galerii czy czacie są akwaryści którzy posiadają wiedzę, które jednak z różnych przyczyn nie integrują się głębiej i do Klubu Malawi nie wstępują. Wiedza, którą Klub gromadzi i przekazuje, pozwala kolejnym pokoleniom akwarystów unikać podstawowych błędów oraz znajdywać odpowiedzi na nurtujące pytania. Bycie Klubowiczem to jednak nie tylko obowiązek opłacenia składki członkowskiej, która zresztą nie jest zbyt wysoka.
To przede wszystkim przywilej uczestniczenia w każdym elemencie życia Klubu oraz współtworzenie tej społeczności. Wstąpienie do Stowarzyszenia pozwala użytkownikowi na dostęp do wszystkich działów Forum a dzięki temu róNagrodywnież na zakup gadżetów klubowych oraz uczestnictwo w konkursach organizowanych przez Klub Malawi. Konkursy na najlepszą fotografię, najlepszy film, wątek na Forum czy wreszcie konkurs wiedzy, pozwala Klubowiczom rywalizować w różnorodnych zakresach klubowej aktywności a przy okazji świetnie się bawić i zdobywać atrakcyjne nagrody.nagrody LPM
Klubowicze uzyskują kod klubowicza który pozwala na zniżki w czasie zakupów u Partnerów Stowarzyszenia takich jak: Malawian, Fish Magic, Tan - Mal , Akwarium Szczecin. Klubowicz ma bezpośredni wpływ na istnienie Klubu poprzez bierny lub czynny udział w wyborach lub pracę w Zarządzie czy wykonywaniu funkcji poza tym organem takich jak moderacja Forum, galerii, Albumu czy FB. Nie bez znaczenia jest również to, że Klubowicz zyskuje dostęp do: artykułów znajdujących się na serwisie zamkniętych dla ogółu, pełnowymiarowych fotografii wewnątrzklubowych w galerii ( GaleriaPro ), pełnowymiarowych fotografii w Albumie, wszystkich działów na Forum. Mniej ważne ale sympatyczne jest to, że Klubowicz jest wyróżniony zarówno na Forum jak i czacie kolorowym nickiem. Te wszystkie powyżej przedstawione rzeczy są mniej lub bardziej ważne ale najważniejszym aspektem przynależności do klubu jest poczucie obecności i współtworzenia tego ważnego dla „malawistów” przedsięwzięcia. Rozmowy na czacie czy dyskusje na Forum, ugruntowane rozmowami telefonicznymi 4mmyz459czy wreszcie spotkaniami na żywo,hj7g07jgm56eywi9 podczas oolf4z129rganizacji targów czy to spotkań integracyjnych, dają wszystkim niepowtarzalne możliwości zawierania nowych przyjaźni, często trwają one już od wielu lat. Zapraszamy Cię w nasze szeregi i zachęcamy do aktywnego korzystania z tego wszystkiego co wspólnymi siłami udało się stworzyć.