II Ogólnopolskie Spotkanie Klubu Malawi – Pokrzywna 2020

Pomimo wielu perturbacji w dniach 10-11 października 2020 r. udało się doprowadzić do spotkania się Klubowiczów w ramach II Ogólnopolskiego Spotkania KM.

W Pokrzywnej zjawiliśmy się już dzień wcześniej, każdy odczuwał „głód spotkania” się z kolegami, których większość czasu w roku spotykamy tylko na stronach internetowych naszego forum. Korzystając z okazji bycia w tym miejscu wieczorem udaliśmy się do smażalni ryb, która prawdopodobnie serwuje jedne z najlepszych pstrągów w Polsce. Mieliśmy tam okazję rozpocząć nasze rozmowy o naszych podopiecznych, problemach czy wątpliwościach. Na doświadczonych kolegów z forum zawsze można było liczyć, więc i w Pokrzywnej służyli swoją radą i doświadczeniem.

Wieczorne niebo zwiastowało piękną pogodę, wieczorem po pstrągu, chcieliśmy posiedzieć do późna w nocy przy rozpalonym ognisku, by porozmawiać o tym co tygryski lubią najbardziej. Rozmowy nie miały końca, pogoda dopisywała, jednak trzeba było być gotowym do nadchodzących w dniu następnym przygotowanych przez naszych kolegów prelekcji.

     W sobotę II Ogólnopolskie Spotkanie Klubu Malawi rozpoczęliśmy od wręczenia nagród laureatom cyklicznie organizowanego przez Klub Malawi konkursu fotograficznego Lato z Malawi i Akwarium Roku 2020.

  kolega Bartek „BartekDe” zajął II miejsce w konkursie Lato z Malawi.

  Łukasz „BombeL” zwycięzca konkursu w trakcie odbioru dyplomu i nagrody.

Koledzy nieobecni na spotkaniu Stanisław „Stan” i Przemysław „Przemo-h” otrzymają nagrody za pośrednictwem poczty.

Dziękujemy sponsorom firmom

Aby każdy z nas wrócił do domu z miłą niespodzianką, dzięki naszym Partnerom każdy z uczestników otrzymał pamiątkę akwarystyczną.

Dziękujemy i za sprezentowanie klubowiczom pokarmów oferowanych w swojej ofercie.

 

Po tych miłych akcentach przeszliśmy do ciekawych prelekcji prowadzonych przez naszych klubowych kolegów. Niestety pandemia i kwarantanna spowodowały, że nie przyjechał do nas zaproszony prelegent z Wielkiej Brytanii, znany nam z poprzedniego roku Pete Barnes.

Kolega Łukasz „BombeL” o swoich sposobach na robienie zdjęć swoim podopiecznym, opowiedział nam w trakcie pierwszej prelekcji.

W trakcie autorskiego spotkania z Wojciechem Sierakowskim „Harisimi” dowiedzieliśmy się o jego pracy nad książką „Pielęgnice Jezior Tanganika i Malawi”, której był współautorem.

Warunki obecnie panujące na świecie spowodowały pewien sposób naszego zachowania, wielu z nas musiało zrezygnować z przyjazdu, obecni uczestnicy jednak każdą chwilę spędzili efektywnie, korzystając z wiedzy przekazywanej nam przez prelegentów.

Kolega Artur „Aurban6” podjął się trudnej sztuki przekonania nas do stosowania nowoczesnych systemów elektronicznych, do sterowania urządzeniami elektrycznymi za ich pomocą w celu ułatwienia sobie życia przy prowadzeniu akwarium.

Tak trudny temat wymagał poświęceniu temu zagadnieniu, aż dwóch bloków godzinowych, dzięki czemu mogliśmy posłuchać Artura również w drugim dniu naszego spotkania.

Każde wydarzenie niestety kiedyś musi się skończyć, po prelekcji pozostało nam ustawienie się do zdjęcia grupowego, pożegnać się ze sobą, umawiając się na kolejny rok i bezpiecznie powrócić do domu.

Do zobaczenia za rok, na III Ogólnopolskim Spotkaniu Klubu Malawi.


Warning: Illegal string offset 'sidebar' in /home/klubmalawi/domains/klub-malawi.pl/public_html/wp-content/themes/goldmovie/sidebar.php on line 26

Warning: Illegal string offset 'sidebar_position' in /home/klubmalawi/domains/klub-malawi.pl/public_html/wp-content/themes/goldmovie/sidebar.php on line 27