Klub Malawi jest stowarzyszeniem non profit, skupiającym hodowców i miłośników endemicznych pielęgnic jeziora Malawi. Naszym celem i misją jest propagowanie tej gałęzi akwarystyki, co czynimy poprzez nasz serwis, forum, czat galerię, oraz wiele innych elementów tego portalu. Ideą naszego serwisu jest dzielenie się doświadczeniami i wiedza, śledzenie wydarzeń i happeningów akwarystycznych w Polsce i na świecie, nowości w technice akwarystycznej, oraz wszystkiego co bezpośrednio i pośrednio akwarystyki dotyczy.
Serwis w całości stworzony został wysiłkiem i pracą członków i sympatyków Klubu Malawi. Wszyscy klubowicze współtworzą Klub i jego serwis. Naszym motto są słowa dawnego amerykańskiego prezydenta JF Kennedy’iego, zaadaptowane na nasze potrzeby: „Nie pytaj co Klub może zrobić dla ciebie, ale co Ty możesz zrobić dla Klubu”
Historia klubu sięga końca 2000 roku. Wtedy to grupa miłośników Malawi, z Krzysztofem Kaźmierczakiem na czele założyła Klub Malawi, oraz zamkniętą listę dyskusją dla klubowiczów. W tym samym czasie K. Kaźmierczak założył pierwszy polski portal poświęcony akwarystyce Malawi. Klub Malawi współistniał z serwisem www.malawi.pl przez wiele lat, członkowie klubu zapełniali serwis tekstami i artykułami. Przyszedł jednak dzień, kiedy członkowie Klubu Malawi zapragnęli istnieć niezależnie. I tak na początku 2006 roku po przeprowadzeniu wyborów do zarządu, KM oddzielił się od serwisu Malawi.pl. Wtedy też powstał nowy serwis Klubu Malawi pod adresem www.klub-malawi.pl

Członkowie Klubu Malawi to Akwaryści, hobbyści, pasjonaci. Ludzie, którzy oprócz hodowli pyszczaków, odnajdują przyjemność w dzieleniu się swoimi doświadczeniami. Portal www.klub-malawi.pl to miejsce spotkań, wymiany doświadczeń. To miejsce gdzie każdy akwarysta może realizować się, prowadząc badania i obserwacje w swoim zbiorniku, a następnie dzielić się spostrzeżeniami na forum, czy tez poprzez artykuł zamieszczony na łamach serwisu. Wspieramy się wzajemnie, pomagamy sobie, wymieniamy się nie tylko wiedzą, ale rybami i sprzętem. Wszyscy członkowie Klubu Malawi wspólnie utrzymują Klub z własnych środków. Robimy to za pośrednictwem składek członkowskich, ale tak naprawdę żaden z nas nie szczędzi wysiłków i własnego czasu dla budowania tego wspólnego dzieła. Jeśli chcesz współtworzyć Klub Malawi, dołożyć swój wkład, to serdecznie zapraszamy do grona naszych członków.

Zarząd Klubu Malawi.