Pierwsze zewnętrzne tło strukturalne


    Mój artykuł opisuje proces tworzenia tła strukturalnego zewnętrznego. Zainspirowany tą stroną i po przeczytaniu wielu artykułów postanowiłem spróbować zrobić swoje własne tło. Ponieważ nie miałem nigdy do czynienia z tego typu pracami nie chciałem rzucać się od razu da głęboką wodę zdecydowałem, że pierwszym moim produktem będzie tło zewnętrzne. Byłem pewien, że będzie mizerne w porównaniu z wewnętrznymi budowlami przedstawianymi na stronie, ale efekt tak mnie ucieszył i zachwycił, że postanowiłem podziękować na wiedzę pisząc artykuł na ten portal. Moje akwarium ma 120l i nie planuję zarybić go pyszczakami, ale mój opis może pomóc w przygotowaniach własnego tła takim niedoświadczonym jak ja.

 Pierwsze zewnętrzne tło strukturalne


    Po pierwsze należało zrobić zakupy.
1) Kawałek dykty – „pleców” od szafy.
2) Blok styropianu – prezent od pana magazyniera z marketu budowlanego (dziękuję serdecznie).
3) Pianka montażowa do okien – najtańsza.
4) Czarna farba w sprayu.
5) Popielata farba w puszce (0,2l) + pędzelek.
6) Rękawiczki, nożyk, metr krawiecki, taśma dwustronna, śrubokręt, ołówek i co się tylko może przydać.
    Po docięciu dykty do wymiarów akwarium (80x35) wyciąłem nożykiem ze styropianu belki mające posłużyć jako wyznacznik odstawania konstrukcji z pianki montażowej od dykty. Przykleiłem je na taśmie dwustronnej. Co jakiś czas sprawdzałem, czy pianka nie rozrosła się za bardzo kładąc deskę na styropianowe podpory. Potem miałem je oderwać i uzupełnić braki pianką. Po położeniu pianki w dwóch etapach trochę podrasowałem jeszcze nie zaschniętą przy pomocy noża i śrubokrętu. Nadało to jej ciekawej faktury.


    2


Po zaschnięciu pianki przystąpiłem do malowania. Czarny spray napryskiwałem z odległości ok. 30 cm, ale i tak wypalił miejscowo belki styropianowe stwarzając tak ciekawy efekt, że postanowiłem je zostawić w kompozycji. Położyłem dwie warstwy sprayu. Gdy wysechł zacząłem cieniować tło popielatą farbą. Uzyskało ono efekt przybliżony do wyglądu ciemnego kamienia.
    3


Odczekałem noc, ponieważ farba miała schnąć 17 godzin. W tym czasie przygotowałem uchwyty do. Wyciąłem je z plastikowych łączników kątowych do listew elektroinstalacyjnych (1 łącznik = 2,30zł).

Pierwsze zewnętrzne tło strukturalne

    Po założeniu tła efekt mnie oszołomił. Zwłaszcza po dosunięciu oświetlenia do tylnej szyby. Nie spodziewałem się tak dobrze wyglądającego tła zewnętrznego. Sprawia wrażenie wewnętrznego. Niestety zdjęcia które zrobiłem słabej jakości aparatem nie oddają efektu. Sam proces tworzenia tak mnie wciągnął, że niedługo na pewno zacznę prace nad prawdziwym, wewnętrznym tłem strukturalnym. Jeszcze raz dziękuję za pomoc uzyskaną z tej strony.

Pierwsze zewnętrzne tło strukturalne

Michał.

invalid email address