Pokarmy dla pielęgnic „OSI” – karmy dodatkowe, dedykowane dla ryb innych biotopów.

W poprzednim artykule na temat karm firmy O.S.I. Ocean Star International opisałem karmy dedykowane dla naszych podopiecznych czyli ryb z jeziora Malawi. Generalnie uznałem te karmy za bardzo dobre i wartościowe czyli zgodne z tym jak są reklamowane, zaliczyłem je do klasy „Premium”. Mój sposób karmienia ryb nie opiera się jednak tylko i wyłącznie na jednym czy dwóch rodzajach karm ale na metodyce opierającej się na maksymalnym różnicowaniu karm suchych dedykowanych dla pyszczaków i uznanych przeze mnie jako wartościowe oraz karmach naturalnych (mrożony plankton czy wręcz produkty z naszej kuchni). Oczywiście kontrowersyjne jest to czy lepsza jest metodyka moja czy ta która opiera się na karmie jednego producenta.

Test karmy „Tropical Krill Gran”

Tropical to firma znana w świecie polskich akwarystów od wielu lat. Jak większość z Was wie została również naszym Partnerem. Wiele osób karmi swoich podopiecznych produktami tej firmy. Triopical zadbał o znaczny wybór karm dla pielęgnowanych przez nas pyszczaków. W czasie ostatniej kampanii wyborczej do Zarządu Stowarzyszenia, JemioloSeba czyli jeden z kandydatów w tych wyborach, zaproponował aby rozdać klubowiczom darmowe próbki karm. Pomimo tego, że finalnie w Zarządzie się nie znalazł, jego pomysł został uznany za atrakcyjny i wolą Zarządu postanowiliśmy go zrealizować. Skontaktowałem się z firmą Tropical aby ustalić czy istnieje możliwość przetestowania karm ich produkcji. Zaproponowałem karmę, którą osobiście cenie i stosuje czyli Tropical Krill Gran.

Witam.

W dniu dzisiejszym tj. 25.10.2015r. odbył się „Konkurs Wiedzy”. Konkurs był zorganizowany dla grona klubowego. Chęć wzięcia udziału w konkursie wyraziło siedmiu klubowiczów.

W wyniku losowania zostały wyłonione dwie grupy, w których skład wchodzili:

Grupa A:

MatiK
spiochu
olo666
marcin1ja1

Grupa B

zdrowy_zab
marcin73m
kessey

Zabawa była podzielona na trzy etapy. W pierwszym etapie zmierzyli się członkowie grypy „A”, w drugim grupy „B”. Trzeci z etapów to finał. Awans do finału uzyskali po 2 osoby z każdej grupy.

Zadanie nie było proste. W każdym z etapów zawodnicy otrzymali dwa zestawy, w każdym z nich było po 10 pytań. Trudność polegała na tym, iż zawodnicy nie mieli zbyt dużo czasu na odpowiedź. Czas jaki dostali to jedyne 4 minuty. W tym czasie należało pobrać dwa zestawy pytań, odpowiedzieć i wysłać odpowiedzi w formie postu z załącznikiem z odpowiedziami.

Emocje jakie towarzyszyły w konkursie były ogromne między innymi dlatego, że było o co powalczyć. Nagrody w tej zabawie to gadżety z górnej półki:

Za zajęcie I miejsca – książka 4 ed. „Malawi Cichlids in their natural habitat” autorstwa Ad Konings, pokarm OSI Brine Shrimp Płatki 1000 ml, ręcznik z logo klubowym , pokarm Tropical 3 Algae Granulat 250 ml, brelok z logo klubowym;

Za zajęcie II miejsca – książka ,Wielki Atlas Ryb Akwariowych autorstwa Joanna i Paweł Zarzyńscy, ręcznik z logo klubowym, pokarm Tropical Cichlid Herbivore 250 ml, brelok z logo klubowym;

Za zajęcie III miejsca – pokarm OSI Vivid Color Flakes 450 ml, pokarm Hikari Cichlid Excel 250 gr,, pokarm Tropical Malawi Slowly Sinking Chips 1000 ml, ręcznik z logo klubowym, smycz z logo klubowym, brelok z logo klubowym.

Z pierwszego etapu, w którym zmierzyli się członkowie grupy „A” uzyskali awans do finału:

marcin1ja1 18 pkt
olo666 13 pkt

Z drugiego etapu, w którym zmierzyli się członkowie grupy „B” uzyskali awans do finału:

marcin73m 15 pkt
zdrowy_zab 14 pkt

Wyniki całego „Konkursy Wiedzy” wyglądają następująco:

I - marcin1ja1 - 15 pkt
II - marcin73m - 14 pkt
III - zdrowy_zab - 13 pkt

IV - miejsce - olo666 - 8 pkt

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Zwycięzcom GRATULUJEMY!!!

W imieniu komisji konkursowej, w której skład wchodzą marek_z_81 (Marek Żyła) oraz harisimi (Wojciech Sierakowski) mam przyjemność ogłosić wyniki konkursu "Krótka historia o moich pyszczakach"

I miejsce zajmuje film HOP 01 autorstwa kolegi slater11:

Za zajęcie I miejsca autor filmu otrzymuje do wyboru koszulka klubowa ( biała XL ) lub ręcznik z logo klubowym, karma Naturefood Premium Cichlid - M ( 200 gr )., karma Tropical Krill Gran ( 250 ml ), Tropical Krill Flake ( 500 ml ), smycz z logo klubowym, naklejka z logo klubowym;

Chcieliśmy podziękować firmie Naturefood, która po raz pierwszy dała nam do testów karmę . Liczymy na to, że zwycięsca podzieli się opinią o niej. Tradycyjnie dziękujemy również firmie Tropical której karmy przekazujemy do testów już od dłuższego czasu.

GRATULACJE!!!