O nas

Klub Malawi jest stowarzyszeniem non profit, skupiającym hodowców i miłośników endemicznych pielęgnic jeziora Malawi. Naszym celem jest propagowanie malawistyki, przez nasze forum i galerię. Ideą naszego Klubu jest dzielenie się doświadczeniami i wiedzą, oraz informowanie o wszystkim co bezpośrednio i pośrednio dotyczy akwarystyki. Na naszych stronach chcemy pokazywać piękno ryb, żyjących w Jeziorze Malawi. Dążymy do zapewnienia jak najlepszych warunków naszym podopiecznym, kategorycznie sprzeciwiamy się krzyżówkom międzygatunkowym (hybrydyzacji), ponieważ my, jako akwaryści jesteśmy odpowiedzialni za zachowanie bioróżnorodności zaproponowanej przez naturę.
Klubowa strona internetowa została w całości stworzona przez członków i sympatyków Klubu Malawi.

Wszyscy klubowicze współtworzą klub i forum. Naszym motto są słowa dawnego amerykańskiego prezydenta Johna F.Kennedy’ego, zaadaptowane na nasze potrzeby: „Nie pytaj co Klub może zrobić dla Ciebie, ale co Ty możesz zrobić dla Klubu”.
Historia klubu sięga końca 2000 roku. Wtedy to grupa miłośników ryb z jeziora Malawi, z Krzysztofem Kaźmierczakiem na czele założyła Klub Malawi. Powstała także zamknięta lista dyskusyjna dla klubowiczów. W tym samym czasie K.Kaźmierczak założył pierwszy polski portal poświęcony malawistyce. Klub Malawi współistniał z serwisem www.malawi.pl przez wiele lat, a członkowie Klubu zapełniali serwis tekstami i artykułami. Na początku 2006 roku, po przeprowadzeniu wyborów do Zarządu Klubu Malawi, oddzielił się on od Malawi.pl.

Powstał internetowy serwis Klubu Malawi pod adresem www.klub-malawi.pl

Członkowie Klubu Malawi to akwaryści, hobbyści, pasjonaci. Ludzie, którzy oprócz hodowli pyszczaków, odnajdują przyjemność w dzieleniu się swoimi doświadczeniami. Portal www.klub-malawi.pl to miejsce spotkań, wymiany doświadczeń. To miejsce gdzie każdy akwarysta może dzielić się swoją wiedzą na forum. Wspieramy się wzajemnie, pomagamy sobie, wymieniamy się nie tylko wiedzą, ale rybami i sprzętem. Wszyscy członkowie Klubu Malawi wspólnie utrzymują Klub z własnych środków. Robimy to za pośrednictwem składek członkowskich, ale tak naprawdę żaden z nas nie szczędzi wysiłków i własnego czasu dla budowania tego wspólnego dzieła.

Jeśli chcesz współtworzyć Klub Malawi, wnieść swój wkład, to serdecznie zapraszamy do grona naszych członków.

Zarząd Klubu Malawi.