Konkurs fotograficzny Zima z Malawi 2020

Zakończyliśmy cyklicznie organizowany konkurs fotograficzny.

Przez całą zimę mogliśmy fotografować nasze ryby, a że wieczory długie to w konkursie ocenialiśmy 32 zdjęcia naszych klubowych kolegów.

Nie pamiętam tak wyrównanego poziomu konkursu, w pierwszej szóstce konkursu liczby otrzymanych punktów różniły się nieznacznie. Tak wysoki poziom pozwoli nam stwierdzić, że kalendarz w którym znajdzie się sześć najlepszych zdjęć z zakończonego konkursu, będzie jednym z najładniejszych kalendarzy ostatnich lat.

W konkursie udział wzięło osiemnastu klubowiczów, którzy zaprezentowali trzydzieści dwa zdjęcia. Do końca marca 2020 roku mogliśmy oddawać swoje głosy na konkursowe fotografie i w tej zabawie udział wzięło 30 klubowiczów. Patrząc na statystyki i na liczbę głosujących wnioskuję, że frekwencja jest podobna do frekwencji wyborczej w naszym kraju, celem Zarządu jest uaktywnić tą niemałą grupę, która oglądała zdjęcia, a z jakiś przyczyn nie wzięła udziału w głosowaniu i naszej zabawie.

Jednak dzięki osobom głosującym oddano na zdjęcia głosy 30 osób z których dwa były nieważne.

Komisja konkursowa w osobach kolegów: Mortis, SlavekG oraz Yaro po przeliczeniu wszystkich głosów ogłaszają zwycięzce tegorocznego konkursu którym został  kolega:

Marcin73m za zdjęcie samca Protomelas taeniolatus – ZM 28 uzyskując 31 pkt

drugie miejsce: Stan za zdjęcie samca Labeotropheus simoneae red – ZM 13 uzyskując 26 pkt

trzecie miejsce: kolega Paweł83 za zdjęcie samca Aulonocara Baenschi Benga – ZM 26 uzyskując 25 pkt

Dzięki hojności naszych Partnerów Firmom:

Aqua-Dreams

NorthFin Polska

laureaci konkursu otrzymają bardzo cenne nagrody oraz ich zdjęcia znajdą się w kalendarzu na 2021 rok.

W kalendarzu znajdą się również zdjęcia kolegów których zdjęcia zajęły miejsca:

4 miejsce – kolega BombeL za zdjęcie samca Dimidiochromis compressiceps – ZM 5 uzyskując 24 pkt

5 miejsce – kolega Bartek_De za zdjęcie samca Aulonocara Maylandi Sulphur Head – ZM 16 uzyskując 23 pkt

6 miejsce – kolega Marcin73m za zdjęcie samca Pseudotropheus cyaneorhabdos – ZM 27 uzyskując 21 pkt

Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz zachęcamy do szykowania fotografii na kolejną edycję konkursu Jesień z Malawi 2020.

Jarosław Jaskólski

Prezes PSMP Klub Malawi