Wyniki Konkursu fotograficznego „Zima z Malawi 2019”

Zakończyliśmy pierwszy tegoroczny konkurs fotograficzny.

Bieżąca edycja konkursu bogata była w przepiękne zdjęcia naszych klubowiczów. Świadczy o tym „ból głowy” głosujących, mających problem z wytypowaniem trzech punktowanych zdjęć, wśród wielu biorących udział w konkursie.

Uczestnicy przesłali 37 zdjęć. O tym jak trudny był wybór i jak wyrównany był poziom świadczą statystyki konkursu.

Tylko na 8 zdjęć nie oddano ani jednego głosu, 79% zdjęć zostało więc punktowanych.

Najwięcej osób oddało punkty na zdjęcie ZM5, aż 14 osób oddało minimum 1 pkt na to zdjęcie.

Na zdjęcie ZM16 zagłosowało 13 osób, a na ZM22 12 osób, na to zdjęcie również najwięcej głosujących oddało swój głos o najwyższej wartości punktowej.

Konkurs fotograficzny „Zima z Malawi 2019” wygrało zdjęcie ZM22 Buccochromis atritaeniatus, którego autorem jest klubowicz Stan, uzyskując 46 punktów.

Drugie miejsce zajęło zdjęcie przedstawiające Metriaclimę sp. Elongatus Chailosi – ZM5 kolegi Bartek_De, które uzyskało 42 punkty.

Zdjęcie ZM16, zdobyło 41 punktów, jestto zdjęcie wykonane przez kolegę BombeL i przedstawiające Buccochromis’a rhoadesii yellow.

Powyższe zdjęcia będą uświetniały kalendarz na 2020 rok, oprócz wyżej wymienionych zdjęć w kalendarzu zobaczymy zdjęcia zajmujące miejsca 4-6 tj.

– ZM14, którego autorem jest AFOL

– ZM36 autorstwa SlavekG

– ZM1 autorstwa kolegi BombeL

Gratulujemy zwycięzcy i laureatom konkursu, podziękowania dla pozostałych uczestników konkursu za zamieszczenie wspaniałych zdjęć i zapewnienie emocji do ostatnich godzin w trakcie głosowania.

Dziękujemy klubowiczom za wzięcie udziału w zabawie i wybieraniu swoich typów.

Dziękujemy również sponsorom:

Firmie Aqua-Dreams za przeznaczenie na nagrodę belki oświetleniowej LED.

Firmie Tan-Mal, która ufundowała nagrodzonemu książkę „Pielęgnice jezior Tanganika i Malawi” autorstwa L.Łątka, W.Sierakowski, oraz  za dofinansowanie do zakupu pokarmów HS Aqua.